Szkolenia streetworking – pedagogika ulicy

Jedną z podstaw udanej działalności o charakterze streetworkingu -pedagogiki ulicy to solidny zespół, czyli kompetentni pracownicy, którzy w sposób fachowy przygotowani są merytorycznie do pracy ulicznej.

Wszyscy nasi streetworkerzy przeszli szkolenie z pracy metodą streetworkingu – pedagogiki ulicy. W GPAS jest to warunkiem aby podjąć pracę jako streetworker/ka. Uwzględniając lata doświadczeń w działaniach ulicznych, nasi trenerzy opracowali autorski program szkolenia przygotowującego do tego typu pracy, który oprócz ważnych aspektów teoretycznych porusza również wątki praktyki działań. Po zakończonym szkoleniu  jego uczestnicy powinni wiedzieć: jak przygotować projekt streetworkerski, jak go zacząć, co robić w kolejnych etapach realizacji, jak odczytywać i monitorować efekty swojej pracy, jak budować system współpracy z instytucjami,  oraz jak i kiedy zakończyć pracę z konkretną grupą dzieci.

Szkolenia prowadzone są w parze przez 2 trenerów, którzy na warszawskiej Pradze Północ przepracowali w charakterze streetworkerów kilkanaście lat. Mają oni duże doświadczenie nie tylko w samej pracy streetworkerskiej, ale również w prowadzeniu tego typu szkoleń przekazujących zdobytą przez nich wiedzę i opracowaną technikę pracy. W zależności od grupy szkoleniowej, ich doświadczenia i zapotrzebowania, szkolenie takie trwa od ok. 20h do  50h.

GPAS rzadko organizuje szkolenia, gdyż biorąc pod uwagę kilkuletni charakter realizowanych działań niezbyt często potrzebujemy przygotować do pracy naszych własnych pracowników. Nasi trenerzy jednak podejmują się realizacji szkoleń zewnętrznych dla różnych organizacji i instytucji z terenu całej Polski, które korzystają z naszych doświadczeń. Dotychczas szkoliliśmy m. in. w Warszawie, Szczecinie, Olsztynie, Ełku, Pile, Nowym Sączu, Radom, Częstochowie, Poznaniu, Wyszkowie, Wrocławiu, Kraśniku, Lublinie, Słupsku, Łodzi, Raciborzu, Płocku, Włocławku, oraz dla OSOS oraz w Tbilisi.

Kontakt w sprawie szkoleń:

Andrzej Orłowski 880 860 220

Tomasz Szczepański 507 842 799

dsc_0248 14800905_1136137656421636_59050048_n