Piechotą na Alaskę

Kiedy po raz pierwszy odwiedziliśmy hodowlę psów rasy Husky i Malamut w maju 2007 nie przypuszczaliśmy, że będzie to początek wielkiej psiej przygody dla jednej z grup naszych dzieci. Wraz z fundacją Alaska ( www.fundacja-alaska.pl  ) zorganizowaliśmy trzydniowy biwak, w czasie którego  dzieciaki opiekowały się psami, brały udział w zawodach psich zaprzęgów i doskonale bawiły się na świeżym powietrzu. W lipcu odbył się kolejny wyjazd weekendowy, podczas którego dzieci wzięły udział w warsztatach filmowych i kursie pierwszej pomocy. Wyjazdy miały miejsce jeszcze kolejnych parę razy.

Najważniejszymi i ulubionymi punktami programu były zawsze długie spacery z psami, które były okazją do wykazania się odpowiedzialnością i sumiennością.

Kontynuacją współpracy z Fundacją był udział naszych dzieci w ogólnopolskich wyścigach psich zaprzęgów na warszawskich Młocinach. Grupa bardzo zżyła się z założycielami Fundacji – Elą i Grześkiem. Niektórzy kontynuowali swoją znajomość i wizyty u nich również po zakończeniu naszej współpracy w ramach GPAS Praga. I takie historie najbardziej nas cieszą…

p5052416p5052404p5052307p5052285